Atlaiduose - kun. R. Doveikos pamąstymai apie gyvenimo grožį (2019-08-04)

Šiltą ir saulėtą sekmadienį Kaišiadoryse įvyko tituliniai Kristaus Atsimainymo atlaidai.

Dar gerokai prieš vidurdienį, žmonės jau rinkosi į Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedrą. Šventovė prisipildė tiek, kad vėliau pasirodžiusiems parapijiečiams ir miesto svečiams teko stovėti jos gale ir šonuose.

Šv. Mišias aukojo iš Vilniaus specialiai atlaidams atvykęs kunigas Ričardas Doveika. Jis parapijiečiams pasakė homiliją apie gyvenimo grožį. Kunigas tikino, kad neįmanoma tikėti Dievu, kol neišmokstame tikėti kitu žmogumi. „Tas, kuris tiki Dievą, niekada nepastumia kito žmogaus“, - tikino R. Doveika.

Pamokslo metu jis prisiminė ir mūsų protėvius, kuriems teko krimsti tremtinio duoną ir gamintis rožančius iš duonos ir barė tuos, kurie prie krikščioniško Kūčių stalo keikia Lietuvą. Homilijos pabaigoje R. Doveika priminė tikintiesiems, jog Dievas jų prašo nepasinaudoti žmogaus teise degraduoti.

Mišioms pasibaigus, įvyko Eucharistinė procesija aplink bažnyčią, kurioje dalyvavo beveik visi Mišiose dalyvavę žmonės.

Po mišių susirinkę žmonės galėjo apsipirkti čia pat vykusioje mugėje. Kiemelyje prie bažnyčios stovėjo palapinės, kuriose buvo galima nusipirkti įvairiaspalvių įvairių formų saldainių, visokių rūšių medaus, rankų darbo papuošalų, šviežios duonos ir kepinių, čia pat rūkomos žuvies ir net iš Vilniaus atvykusių „Popcorn Lab“ gaminamų įvairiausių skonių spragėsių.

Nors prekybininkai nuotraukose laikraščiui būti nelabai norėjo, visi iki vieno teigė esantys puikios nuotaikos, veiduose švietė šypsenos. Rankų darbo papuošalų pardavėja iš Klaipėdos džiaugėsi, kad pirmas kartas prekiaujant Kaišiadoryse nenuvylė – auskarus, apyrankes ir kaklo papuošalus į atlaidus susirinkę žmonės beregint išgraibstė.

Susirinkusius žmones po Mišių linksmino Kriščiūnų šeimos kapela, klebonas vaišino žuviene iš Molėtų krašto.

Laura Blaževičiūtė

("Atspindžiai")

Nuotraukas galima pamatyti čia.