KVIEČIAME DALYVAUTI. XIII ŠV. JOKŪBO FESTIVALIS: Exsultate, jubilate Rugsėjo 28 d., 19.30 val.

2023 m. rugsėjo 9 – spalio 29 d. valstybinis choras „Vilnius“ pakvies į XIII-ojo tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncertus. Šiais metais festivalis dedikuojamas Vilniaus 700 metų jubiliejui, tad ir festivalio programa simboliškai pavadinta „Gratulationes Vilnae“ – „Vilniaus pašlovinimas“.

Festivalyje – gausus Lietuvos ir kaimyninių šalių atlikėjų būrys – chorai, orkestrai, kamerinės muzikos ansambliai ir vargonų muzika. Vienas ryškiausių festivalio akcentų – spalio 29 d. Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje įvyksiantis baigiamasis festivalio koncertas. Valstybinis choras „Vilnius“ ir Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov), diriguojami Artūro Dambrausko, atliks monumentalius ir Lietuvoje dar neskambėjusius kūrinius – latvių kompozitoriaus Pēterio Vasks „Da Pacem Domine“ ir JAV kompozitoriaus Steveno Dobogosz „Mass“.

Festivalį globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Rugsėjo 28 d., ketvirtadienis, 19.30 val.
Kristaus Atsimainymo katedra
(T. Brazio g. 6, Kaišiadorys)

● EXSULTATE, JUBILATE ●

MONTA MARTINSONE
Sopranas (Latvija)

LARISA CAJRKOVA
Vargonai (Latvija)

Programa: J. S. Bach, D. Buxtehude, T. Merula, A. Scarlatti, G. Fr. Händel, J. G. Müthel, W. A. Mozart

Dainininkė Monta Martinsone – Latvijos Jāzepo Vītolo muzikos akademijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) absolventė, stažavusi Zalcburgo Mozarteum universitete. Aktyviai koncertuojanti, dalyvaujanti tarptautiniuose festivaliuose, užsiima įvairiapusiška profesine veikla – Latvijos nacionalinės operos spektaklių solistė, prisideda prie Latvijos radijo choro įrašų leidybinės veiklos. Monta neatsiejama nuo barokinės muzikos žanro – bendradarbiauja su choru ir orkestru „Collegium Musicum Riga“. M. Martinsone yra pasirodžiusi Lietuvos, Švedijos, Prancūzijos, Ispanijos, Vokietijos, Italijos, Norvegijos koncertų salėse.

Vargonininkė Larisa Carjkova – Rėzeknės Jāņa Ivanovos muzikos kolegijos absolventė, Latvijos Jāzepo Vītolo muzikos akademijoje įgijusi fortepijono ir vargonų bakalauro ir magistro laipsnius. Su Erasmus programa studijavo Štutgarto muzikos ir dramos mokykloje. Meistriškumą tobulino įvairiuose kursuose Švedijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Vengrijoje. Larisa bendradarbiauja su geriausiais Latvijos ir užsienio solistais, chorais ir orkestrais. Daugybė koncertinių programų dažnai atliekamos Rygos katedroje. Bendradarbiaujant su vargonininke Guna Kise, 2010 m. iniciavo ir įsteigė festivalį „Latgalų vargonų dienos“. Nuo 2022 m. Larisa yra Rygos Šv. Išganytojo anglikonų bažnyčios muzikos skyriaus vadovė.

ĮĖJIMAS LAISVAS

Koncerto organizatoriai: KĮ valstybinis choras „Vilnius“, Kaišiadorių kultūros centras
Finansuoja: LR Kultūros ministerija

Koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas. Renginį stebintis asmuo supranta, kad jo atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir sutinka, kad šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose media priemonėse.