Skelbimai Kaišiadorių katedroje 2017-01-08

1. Šį sekmadienį - sausio 8 d. - Bažnyčia Lietuvoje švenčia Viešpatie Apsireiškimo - Trijų Karalių iškilmę liturgijoje. Šią dieną, kaip priimta nuo seno, bažnyčiose šventinama kreida; su pašventinta kreida, laikantis papročio, dera ant savo namų durų užrašyti trijų Išminčių - Karalių vardų pirmąsias raides: K - M - (Kasparas, Melchioras ir Baltazaras), o tarp jų - tris kryželius (†K†M†B) bei šių metų datą (2017).

2. Sausio 9 d. – šį pirmadienį – Bažnyčia Lietuvoje švęs Viešpaties Krikšto šventę liturgijoje; tą dieną baigsis ir liturginis Kalėdų laikas. Šiais metais Gavėnia prasidės kovo 1 d. - Pelenų trečiadienį, o Velykas švęsime balandžio 16 d.

3. Lietuvos vyskupai šiuos metus paskelbė „Teofiliaus Matulionio metais“ ir kviečia tikinčiuosius dėkoti Dievui už šį asmenį bei melsti, kad būtume sustiprinti drąsa laisvai skelbti Kristaus tiesą ir būti drąsūs krikščioniško gyvenimo liudytojai - kaip liudijo Garbingasis arkivyskupas. Savo laiške per šias Kalėdas, Lietuvos vyskupai rašė: popiežius Pranciškus dovanojo Lietuvai džiugią žinią. Jis pripažino arkivyskupo Teofiliaus Matulionio kankinystę, taip atverdamas kelią jo skelbimui palaimintuoju. Tad 2017 metais, pirmą kartą mūsų krašte bus švenčiama skelbimo palaimintuoju - beatifikacijos - iškilmių liturgija.

4. Į katedrą, kaip pastebėjote, yra atkeliavęs Lietuvos jaunimo dienų Kryžius, jau apsilankęs penkeriose Jaunimo dienose. Jis primena apie artėjančias Lietuvos jaunimo dienas, kurios vyks kitų metų birželio 23-25 d. Vilniuje. Šia proga, Vyskupijos jaunimo centras kviečia melstis už Lietuvos jaunimo dienų organizatorius, geradarius ir visą jaunimą, o ypač šios parapijos jaunimą, kuris ruošis šiai tikėjimo šventei ir joje dalyvaus.

5. Kaišiadorių Šeimos Centas kviečia parapijos šeimas ir šiemet į susitikimus, kurie vyks kiekvieną penktadienį Sielovados centre - 18.30 val. Šių metų šeimų susitikimų tema - „Meilės džiaugsmas šeimoje“ - pagal popiežiaus Pranciškaus  laišką „Meilės džiaugsmas“. Kviečiame dalyvauti!

6. Kaišiadorių Šeimos Centas sausio 13 d. kviečia į krikščioniškojo kino klubo seansą – žiūrėti filmą „Laukas“ („The Field“, 1990, rež. Jim Sheridan, Airija), pradžia – 18.30 val., vieta – Sielovados centras. Filmą pristatys - kino kritikas R. Aušrotas. Kviečiame dalyvauti!

7. Sausio 13 –ąją Lietuvoje minima Laisvės gynėjų diena. Tą dieną kviečiame pasimelsti - privačiai arba Mišiose katedroje - už laisvės gynėjus ir Tėvynę.

Klebonas