Valandų liturgijos mobilioji programėlė „Android“ operacinei sistemai jau parengta!

Valandų liturgija (populiariai vadinama brevijoriumi) yra Bažnyčios tikinčiųjų malda, skirta visiems, norintiems taip pašventinti dienos valandas.

Valandų liturgijos programėlė parengta pagal Lietuvoje galiojantį Liturginį kalendorių ir pritaikyta 2020–2035 metų laikotarpiui. Tekstai paimti iš Lietuvos vyskupų konferencijos oficialaus keturių tomų leidinio „Valandų liturgija“ (2011–2016 m.). Apima Įžangą, Aušrinę, Rytmetinę, visas tris Dieninės dalis (Priešpiečio, Vidudienio ir Pavakario maldą), Vakarinę ir Naktinę.

Privalomuose minėjimuose, jei nėra savų tekstų, pateikiama daugiau tekstų iš Bendrųjų, kaip leidžiama Valandų liturgijos eigoje. Yra galimybė pasirinkti ir laisvus minėjimus, paspaudus šventojo vardą, bet juose iš Bendrųjų tekstų imama mažiau dalių.

 

Programėlė sukurta taip, kad ja naudotis būtų patogu ir paprasta. Yra galimybė pasirinkti automatinį teksto slinkimą, nustatyti „dienos“ ir „nakties“ režimą. Ekrano išvaizdos parametrai koreguojami nustatymuose, o kai kurie – raidžių dydis ir slinkimo greitis – ir pirštais pačiame ekrane: raidžių dydis – braukiant horizontaliai, slinkimo greitis – baksnojant į ekrano viršų arba apačią. Regėjimo sutrikimų turintys vartotojai gali pasirinkti jiems geriausiai tinkantį šriftą ir raidžių dydį.

Meniu atskleidžiamas paspaudus viršuje esantį grafinį ženklą arba braukiant nuo kairio ekrano krašto į dešinę pusę. Tekstas gali būti perstumiamas per visą ekraną spaudžiant garsumo mažinimo arba didinimo mygtuką.

Psalmių ir giesmių tekstas gali būti suskirstytas į du chorus keliais pasirinktais būdais ar jų kombinacija: eilučių atitraukimu, tarpu tarp eilučių, ryškesniu šriftu. Po psalmių ir giesmių pridedama malda „Garbė Dievui“ pagal vartotojo pasirinkimą gali būti pateikiama visa arba tik pirmieji jos žodžiai.

Įjungiama (o ne vien atveriama) programa automatiškai atidaro tą Valandų liturgijos dalį, kurią tuo metu reikia skaityti.

Yra galimybė nustatyti priminimą atskirai kiekvienai Liturginei valandai visoms savaitės dienoms.

Programėlę galima naudoti be interneto ryšio, išskyrus Mišių skaitinius, kurie imami iš svetainės lk.katalikai.lt

Šią programėlę kūrė bendradarbiaudami programuotojas Rūtenis Pikšrys ir arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ. Atsiliepimus rašyti arba pranešti apie pastebėtas klaidas galima adresu: rutenis@gmail.com

Arkivysk. L. Virbalas

P. S.:
1) nemokamą programėlę galima parsisiųsti iš Google Play >>
2) Valandų litugijos tekstus visada rasite ir internete – tiesiogiai vl.katalikai.lt arba per katalikų liturginio kalendoriaus svetainę lk.katalikai.lt (ikonėlė-nuoroda šalia „Valandų litugija“).

Daugiau informacijos galima rasti čia.